Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - Α.Ο.ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΣΑΜΟΥ 48-58

Στο εξ' αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου Νότου ο Πολυκράτης Σάμου επικράτησε της γηπεδούχου Ιεράπετρας με 48-58, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 19-7, αλλά ο Πολυκράτης βρήκε ρυθμό από την περιφέρειά του και με επιθετική αιχμή τον Καρτσωνάκη που πέτυχε 16 πόντους με 5 τρίποντα, πήρε κεφάλι στο σκορ στο β΄ημίχρονο και τη νίκη με το τελικό 48-58.

Ιεράπετρα - Πολυκράτης 48-58
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Τσαρούχα.
Τα δεκάλεπτα: 19-7, 28-29, 37-42, 48-58.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γαϊτανάκης): Κορνιοτάκης 5 (1), Κοροβέσης 2, Βασιλειάδης 15 (3), Καραλάκης 2, Χατζηιωαννίδης, Λαγουδάκης, Κολοβός, Δημογεροντάκης, Βαν Ντε Μπιλτ 3, Ματζαράκης 8 (2), Στρατάκης 10, Λυκουρίνος 3.
ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ (Θάνος): Αντωνούσος 2, Καρτσωνάκης 16 (5), Τοπουζίδης 6 (2), Καποτάς 3 (1), Περρωτής 17, Λαγουδάκης 5, Ράλλης 9 (1), Τσαρβούλιας.